Czy można dostać kredyt na kupno motoru?

Czasem znajduje się wymarzony model motoru, jednak nie ma się na niego wystarczających środków finansowych. W takich sytuacjach pojawia się myśl o zaciągnięciu pożyczki. Czy jednak banki oferują kredyty na motory?

Czy można otrzymać pożyczkę na motor?

Wbrew pozorom uzyskanie pożyczki na kupno motoru zwykle jest bardzo proste. Banki oferują kredyty konsumpcyjne, z których środki można przeznaczyć na dowolny cel, np. nabycie motoru. W bankach uzyskać można nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że decyzja o przyznaniu pożyczki uzależniona jest od zdolności i historii kredytowej. Koniecznie jest więc legitymowanie się odpowiednimi dochodami oraz korzystną sytuacją w tzw. katalogach dłużników takich jak BIK. Załatwienie kredytu bankowego na kupno motoru może być też czasochłonne.

Zwykle prościej i szybciej pożyczkę można uzyskać w instytucjach pozabankowych. Część z nich nawet specjalizuje się w pożyczaniu pieniędzy na kupno pojazdów. W sektorze pozabankowym można pożyczyć do kilkunastu tysięcy złotych, a czasem i więcej.

Niezależnie od tego, gdzie się chce pożyczyć, to zawsze należy zachować rozsądek. Tak jak każdy motocyklista powinien jeździć odpowiedzialnie, tak i każda osoba zainteresowana pożyczką powinna podejmować przemyślaną decyzję. Niezwrócenie pożyczki w określonym terminie może mieć bowiem poważne konsekwencje.