Jak czyścić kask motocyklowy?

Siłą rzeczy kaski motocyklowe brudzą się bardzo szybko. Czasem wystarczy kilkadziesiąt minut jazdy, aby lśniące czystością nakrycie głowy zostało pokryte brudem i martwymi owadami. To zaś nie jest komfortowe, a w dodatku może być nawet niebezpieczne. W jaki więc sposób zadbać o czystość swojego kasku?

Jak często powinno się czyścić kask?

Optymalna sytuacja ma miejsce wtedy, gdy zewnętrzną część kasku czyści się po każdej jeździe. Wtedy to czyszczenie jest też prostsze. Zwykle dużo trudniej o pozbycie się nieczystości, gdy brud na powierzchni utrzymuje się np. już kilka dni. Przed pierwszym czyszczeniem kasku powinno się zaś sprawdzić zalecenia producenta. Zwykle do czyszczenia zaleca się wykorzystanie dedykowanych temu celowi sprejów.

Regularnie powinno się też czyścić wewnętrzną część kasku. Co prawda brudzi się ona znacznie wolniej, ale to przecież wyściółka kasku me bezpośredni kontakt z twarzą motocyklisty. Należy o tym w szczególności pamiętać, kiedy temperatura powietrza jest wysoka. Wtedy to przepocona wyściółka kasku może szczególnie mocno obniżać komfort jazdy.

Do czyszczenia wewnętrznej części kasku również można użyć specjalnych preparatów, co zajmuje kilka chwil. Przynajmniej od czasu do czasu jednak wyściółkę powinno się wyprać i zostawić do momentu jej wysuszenia.