Jaki tank bag do motoru wybrać?

Coraz bardziej popularny wśród motocyklistów tank bag to torba, którą montuje się na zbiorniku paliwa. Pozwala ona zabrać ze sobą większą ilość bagażu. Na co jednak powinno się zwrócić uwagę przy wyborze takiej torby?

Jak montuje się tank bag?

Tank bag zakłada się na baku paliwa. Stosuje się przy tym pasy lub magnesy, które sprawiają, że torba pozostaje nieruchoma i stabilna. Ich użycie pozwala zyskać większą powierzchnię bagażową i jest bezpieczne, o ile tylko montaż zostaje przeprowadzony prawidłowo i w zgodzie z zaleceniami producenta.

Większość ludzi chwali sobie to rozwiązanie. Czasem można jednak spotkać opinie, że tank bag rysuje lakier motoru. Inni twierdzą zaś, że torba na baku utrudnia im wykonywanie manewrów drogowych.

Na co zwrócić uwagę kupując tank bag?

Najważniejszą cechą torby na bak paliwa jest pojemność, która bywa bardzo różna. Jeden tank bag może mieć pojemność kilku, a drugi nawet kilkudziesięciu kilogramów. Wskazane jest, by torba miała kilka przegródek i zewnętrznych kieszeni.

Ceny takich toreb także bywają różne. Te o najmniejszej pojemności można kupić za kilkadziesiąt złotych. Tank bag o naprawdę dużej pojemności wykonany z odpornego materiału to zaś koszt liczony nawet w setkach złotych.