Jak korzystnie kupić nowy motor?

Kupno nowego motocykla to dużo większy komfort i znacznie mniejsze ryzyko niż nabycie pojazdu na rynku wtórnym. Jednocześnie jednak wiąże się to ze sporym wydatkiem. O czym więc dobrze pamiętać, jeśli chce się kupić nowy motor na możliwie najkorzystniejszych warunkach finansowych i bez zbędnych kłopotów?

Jakiego dealera wybrać?

Warto wiedzieć, że nawet dealerzy tej samej marki motocykli stosują różną politykę. Czasem może się więc okazać, że identyczny jednoślad można kupić po znacznie niższej cenie, jeśli tylko sprawdzi się oferty przynajmniej kilku salonów. Na ogół duży i doświadczony dealer zapewnia szerszy wybór pojazdów, a mniejsze salony gwarantują lepszy poziom cen i są bardziej otwarte na przyznanie rabatu.

Wskazane jest także poznanie opinii na temat poszczególnych dealerów motocykli, co bez problemu można zrobić przez Internet. Zaskakująco często zdarza się bowiem, że przy kupnie nowego motoru w danym salonie trzeba spełnić mnóstwo formalności.

Czy z dealerem motorów można negocjować cenę?

W Polsce przyjęło się prowadzić negocjacje w przypadku kupna nieruchomości i ruchomości na rynku wtórnym. Rzadko kiedy kto zaczyna zaś negocjacje, gdy transakcja obywa się na rynku pierwotnym, a to sporo błąd.

Zawsze warto negocjować cenę przy kupnie nowego motoru. Zdecydowana większość dealerów jest skłonna zaproponować np. kilkuprocentowy rabat. To zaś może oznaczać całkiem spore oszczędności. Dealerzy utrzymują się z marży za każdą sprzedaż, a zapewnienie rabatu ją obniża. Jednocześnie jednak sprzedawcy wolą przeprowadzić transakcję z obniżoną marżą niż nie przeprowadzić jej wcale. Zawsze też można prowadzić negocjacje z kilkoma dealerami jednocześnie, by na końcu wybrać najkorzystniejszą dla siebie propozycję.

Finalizując zakup motoru, trzeba też pamiętać o kwestiach formalności. Wydanie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz zawarcie ubezpieczenia OC jeszcze w tym samym dniu są absolutną koniecznością.