Niezbędnik motocyklisty w długiej trasie

Motocyklista zawsze jest wyposażony w kask, czy odzież ochronną. Jeśli jednak chce się wybrać motorem na dalszą trasę, to koniecznie trzeba zabrać ze sobą większą liczbę akcesoriów. Co więc powinien ze sobą zabrać każdy motocyklista, zanim wyruszy w drogę?

Jak dużo można pomieścić na motocyklu?

Daleka podróż swoim motorem to cudowna sprawa, która pozwala poczuć prawdziwą i niczym niezmąconą wolność. Jednocześnie jednak pojemność bagażowa jednośladu jest znacznie mniejsza niż samochodu.

Wyjazd w długą trasę na motorze trzeba więc odpowiednio zaplanować i zabrać ze sobą tylko te rzeczy, które naprawdę są potrzebne. Nigdy nie można za to doprowadzić do sytuacji, w której bagaż utrudniałby bezpieczną jazdę.

Jakie akcesoria powinien mieć motocyklista w trasie?

Dalsza trasa oznacza często konieczność skorzystania z nawigacji GPS. Na motorze można ją zamontować bez problemu. Wystarczy odpowiedni uchwyt i kabel ładujący. Przed ruszeniem w drogę trzeba być jednak pewnym, że wszystko jest zamontowane w stabilny sposób. Jeśli bowiem nawigacja upadnie w trakcie jazdy, to niemal na pewno zostanie uszkodzona.

W przypadku dłuższej jazdy sprawdzą się też dodatkowe osłony, które zabezpieczają przed wiatrem i hałasem. Jazda bez nich może okazać się męcząca i np. skończyć bólem głowy. Motocyklista powinien mieć też przy sobie zestaw najpotrzebniejszych narzędzi. Często najważniejszym z nich okazuje się sprzęt do naprawy przebitej opony.

Jeśli na długie trasy wyjeżdża się często, to warto pomyśleć o specjalnych kufrach dedykowanych motocyklistom. Projektuje się je w taki sposób, aby ich kształt i waga była optymalna do transportu motorem. Jednocześnie są one zaskakująco pojemne i mogą nawet umożliwić przewiezienie namiotów, karimat oraz śpiworów. Dobrym pomysłem jest także zainwestowanie w torby i sakiewki przeznaczone dla motocyklistów, które pozwalają zabrać ze sobą jeszcze więcej.