Dlaczego odzież motocyklisty wpływa na jego bezpieczeństwo?

W przeciwieństwie do kierowcy auta motocyklista nie może liczyć na ochronę ze strony karoserii samochodu. W razie ewentualnego wypadku jakąkolwiek ochronę może zapewnić tylko właściwy ubiór. Jak więc wybrać prawidłową odzież dla motocyklisty?

Czy odzież może zapewnić bezpieczeństwo motocykliście?

Przy skrajnie poważnych wypadkach motocyklista może doznać urazów nawet wtedy, gdy był wyposażony w możliwie najlepszą odzież. Z drugiej jednak strony właściwy strój może zmniejszyć rozmiar kontuzji, a czasem nawet uchronić życie.

Odzież zapewnia jednak bezpieczeństwo nie tylko w przypadku niebezpiecznych sytuacji. Odpowiednio ubrany motocyklista może bowiem podróżować w bardziej komfortowych warunkach. To zaś pozwala zachować wyższy poziom skupienia i może przyczynić się do uniknięcia groźnego wypadku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odzieży na motor?

Buty i odzież powinny być dopasowane zarówno do sylwetki ciała, jak i warunków pogodowych. Jednocześnie też powinny być wykonane z odpornego materiału, a przy tym zapewniać komfort. Zaleca się, aby obuwie było odporne na przemoknięcie, ponieważ sporo motocyklistów narzeka na wychłodzenie stóp.

Wielu motocyklistów za priorytet traktuje jednak wygląd swojego stroju i obuwia, co jednak nie jest najlepszym pomysłem. Zawsze należy trzymać się bowiem zasady, że to bezpieczeństwo jest zdecydowanie najważniejsze.